KURUMSAL

HAKKIMIZDA

İnsanları bir noktadan başka bir noktaya; daha hızlı, güvenli ve temiz enerji kaynağı kullanan raylı sistem araçlarıyla taşımak için metro, hızlı tren ve konvansiyonel trenlerin, inşaat ve imalatını yapıyoruz.

Bunlara ek olarak demiryolu araçlarının ihtiyaç duyduğu enerjiyi “yenilenebilir” olarak üreterek, temiz bir dünya hedefliyoruz. Demiryolu alt yapısına, mühendislik tasarımları yapıyor ve bu tasarımların projelendirilerek sahada uygulanmalarını sağlıyoruz.
Türkiye’deki  Yap-İşlet-Devret- modeliyle  yapılan ilk Yüksek Hızlı Demiryolu yatırımı olan “Kapadokya Treni” ni yapmak ve işletmek için 2 yıl süren AR-GE çalışmaları yaptık. Talep analizleri, fizibiliteler, güzergah haritaları, zemin sondajları, gar geri sahası planlamaları, altyapıya uygun set simülasyonları gibi bir çok alanda tam donanımlı bir kadroyla hedeflerimizin peşinden koşmaya devam ediyoruz.
Temiz enerji diye adlandırılan;  Rüzgar Enerjisi Santralleri ve Güneş Enerjisi Santralleri üzerine AR-GE, Sorunsuz Proje Geliştirme, Yatırım, EPC ve O&M çalışmaları yapıyoruz. Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda katma değer üretecek, inovasyon içeren yatırımları hayata geçirmek üzere işe başlayan grubumuzun başlıca yatırım sektörleri; Yenilenebilir Enerji, Demiryolu ve İnşaat işleridir. Ülkenin enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla Güneş Enerjisi ve Rüzgar Enerjisi Santralleri yatırımları yapan firmamız, diğer yandan da dışa bağımlı üretimden yerli üretime geçmek için demiryolu sektöründe büyük yatırımlar yapmaktadır. Yap-İşlet-Devret modeliyle inşa edilmesini teklif ettiğimiz Kapadokya Treni tamamlandığında alanında bir ilk ve ülkemizin yüz akı olacaktır.
SOM Investment grubumuzun çatı firmasıdır ve markasıdır. Grup bünyesinde yer alan firmalara iş geliştirme ve proje finansman alanında destek vermektedir.

SOM Investment ailesi olarak;  hiçbir koşulda ödün vermediğimiz prensiplerimizle,  faaliyet gösterdiğimiz her alanda, yüksek kalite ve güvenlik standartlarıyla topluma ve çevreye duyarlı, en iyi ürün ve hizmeti sunmak.

Uzman kadromuz ve ortaklarından edindiğimiz tecrübelerle, demiryolu, enerji, inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde günümüz teknolojisinin son imkanları ile üretim, hizmet ve ar-ge çalışmalarıyla ülkemize değer katmak.